Naziv najuglednejši delodajalec ostaja v rokah podjetja Lek

Naziv najuglednejši delodajalec ostaja v rokah podjetja Lek

Ljubljana, 3. aprila - Naziv najuglednejši delodajalec 2024 si je znova prislužila farmacevtska družba Lek, ki je slavila šesto leto zapored, skupno pa sedmič. Ta svojo vlogo razume kot vlogo svetilnika - podjetja, ki ne sveti zase, temveč osvetljuje pot in spodbuja druge, da postanejo še boljši, so ob današnji razglasitvi poudarili organizatorji.

Glavni izvršni direktor Leka in predsednik Sandoza Slovenija Gregor Makuc je povedal, da so kot eno največjih farmacevtskih podjetij v državi nepogrešljiv partner slovenskega gospodarstva. "S 3600 zaposlenimi smo eden izmed največjih zaposlovalcev v Sloveniji, naša neto dodana vrednost na zaposlenega je več kot 123.000 evrov, k slovenskemu bruto domačemu proizvodu pa prispevamo dobre tri odstotke," je izpostavil.

Po njegovih besedah so lani v razvoj vložili 105 milijonov evrov, kar predstavlja 7,3 odstotka njihovih prihodkov v tem letu. "Upravljanje talentov je ena izmed naših prednosti, saj želimo zadržati najboljše posameznike in biti prva izbira za najbolj obetavne in nadarjene nove talente," je podčrtal Makuc.

Ob Leku so se med top 10 uglednih delodajalcev, ki jih z obsežno spletno raziskavo svojega zaposlitvenega portala MojeDelo.com išče Styria digital marketplaces, uvrstili A1 Slovenija, Akrapovič, Dars, Dewesoft, Hofer trgovina, Krka, Novo mesto, Novartis, Petrol in Telemach Slovenija.

Organizatorji so certifikate podelili tudi v kategorijah ugledni delodajalec po panogah in ugledni delodajalec po področjih.

Raziskava Ugledni delodajalec 2024 je znova pokazala, da je spoštovanje zaposlenih najpomembnejša preferenca tako akademskih kot neakademskih strokovnjakov. "Ljudje si želijo delati v podjetju, ki ne le ponuja varnost in stabilnost, temveč tudi spoštuje svoje zaposlene, njihovo različnost, jim omogoča rast ter hkrati deluje trajnostno in družbeno odgovorno," je na slavnostnem dogodku izpostavila direktorica Styria digital marketplaces Sarah Jezernik Konovšek.

Raziskava je pokazala tudi, da je povprečna plača moških akademikov za 10 odstotkov višja od povprečne plače žensk. Pri neakademskih strokovnjakih pa je povprečna plača moških za 13 odstotkov višja od povprečne plače žensk. Pri akademskih strokovnjakih si jih 29 odstotkov želi delati v javnem sektorju in 71 odstotkov v zasebnem sektorju, medtem ko si jih med neakademskimi strokovnjaki želi v javnem sektorju delati 37 odstotkov, v zasebnem pa 63 odstotkov.

V raziskavi je med oktobrom 2024 in marcem 2025 sodelovalo 10.000 strokovnjakov iz Slovenije, tako akademskih z diplomo kot neakademskih brez nje. V raziskavi se meri poznavanje podjetij kot delodajalcev, upoštevanje podjetij kot potencialnih delodajalcev, zaželenost oziroma ugled delodajalcev in potencialne prijave na razpisana delovna mesta v podjetjih ter najbolj pogoste asociacije, s katerimi anketiranci povezujejo posamezne delodajalce. Raziskava poteka od leta 2007.

VIR: STAKROG

Dolžina: 2 minutno branje
Objavljeno: 03. Apr. 2025